Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [58]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2
Друзі сайту
[21.10.2013][Мої статті]
У Вінниці відкрили музей трамваю. (1)
[20.10.2013][Мої статті]
Музей «Козацькі землі України» (1)
[19.10.2013][Мої статті]
Умови участі в Фестивалі вільних музеїв (1)
[19.10.2013][Мої статті]
Київський музей історії туалету (1)
[08.10.2013][Мої статті]
Відкриття музею хреста на хуторі Галушківка! (1)
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Берег Маклая

Берег Маклая

Музей Миколи Миколайовича Миклухо-Маклая – «БЕРЕГ МАКЛАЯ» – створила родина Олександра Івановича та Надії Петрівни Миклухо-Маклаїв. Заради Музею вони придбали відповідне приміщення на березі моря у селищі Кача, неподалік Севастополя. Музей Маклая відразу ж став головним визначним місцем і окрасою набережної Качі. Тепер тут розгойдується на хвилях величний корабель, який є частиною Музею, розташованого поряд. Ніби сам Маклай щойно причалив на кораблі до пристані. Згідно задуму засновників звідти розпочинається екскурсія Музеєм. Тут кожен охочий може стати за справжнісінький штурвал і відчути себе відважним мореплавцем, який штурмує незвіданий океан.

 

Музей «Берег Маклая» у Качі зявився не випадково. Справа в тому, що в Севастополі існує Інститут біології Південних морів. ім. А. О. Ковалевського. Перед будівлею інституту стоїть бюст М. М. Миклухо-Маклая з білого каменя (скульптор О. Д. Мінькова), встановлений тут до 100-річного ювілею відкриття Севастопольської біологічної станції. Таким чином вдячні нащадки вшанували Маклая, який фактично був «батьком» станції, заснованої тут 1871 року. 1963 року станцію перетворили на інститут. Крім того, одне з експедиційних суден носило ім’я вченого.

 

Повернувшись вперше із-за кордону, молодий Маклай прагнув втілити в життя свою мрію – створити в різних характерних куточках земної кулі біологічні станції. Приїхавши до матері в Україну, вчений мандрував узбережжям Чорного моря у пошуках придатного місця для станції. А невдовзі, на другому з’їзді природодослідників і лікарів, який відбувся в Москві, Маклай виступив з доповіддю про необхідність створення морських біостанцій, зокрема і в Криму. Наукова спільнота підтримала далекоглядну ідею М. М. Миклухо-Маклая і в Україні була створена одна з перших у світі біологічних станцій, яка вивчає морське середовище. Тепер на базі Інституту біології Південних морів Академії наук України діє найбільший у країні критий акваріум, який щороку відвідує майже мільйон любителів морської живої природи. Отже – зусилля Маклая були не марними. Ідеї вченого втілюються в життя, продовжуючись у науковій і просвітницькій діяльності його послідовників.

 

М. М. Миклухо-Маклай – нащадок легендарних запорозьких козаків, видатний вчений, чиї наукові інтереси охоплювали багато сфер людських знань: етнографію, філософію, біологію та географію. Він написав багато робіт із зоології, зоогеографії та фізичної географії, які не втратили своєї цінності й донині. Крім того, він зробив величезний внесок у науку як засновник і творець морської біології та порівняльної анатомії. Його заслуги перед наукою та людством досі не оцінені належно. Микола Миколайович був першим, хто науково довів біотичну повноцінність людей усіх націй і рас. Його наукові праці та висловлювання у пресі стали поштовхом до початку антирасової політики у світі. Він перший передбачив крах світової колоніальної системи і висунув ідею створення таких організацій, як сучасна Організація Об’єднаних Націй, з питань освіти, науки і культури (United Nations Educational Scientific and Cultural Organization UNESCO, далі ЮНЕСКО) та склав перший проект Загальної декларації прав людини. Втілилася також і його ідея Незалежного папуаського союзу.

Це була надзвичайно працьовита і цілеспрямована людина, яка з дитячих років усвідомила почуття обов’язку окремої особистості перед людством і зробила свій внесок у його розвиток.

М. М. Миклухо-Маклай настільки видатна постать, що 150-річчя від дня його народження вшанувала ЮНЕСКО, включивши цю дату до Переліку світових пам’ятних дат. Надзвичайна подія, адже згідно з існуючими правилами, ЮНЕСКО вшановує лише «круглі» ювілеї, кратні ста рокам.

 

У Музеї багато цікавих експонатів, створено чудову галерею портретів родини Маклая, можна простежити їхній родовід, демонструються фрагменти художнього фільму про Маклая та інші відеоматеріали. Відвідавши Музей, ви дізнаєтеся багато цікавих подробиць із життя вченого, в тому числі й серед темношкірих «диких» туземців, які вперше побачили білу людину. А також ви зрозумієте, як Маклаєві вдалося на все життя залишитися юним Душею і, проживши всього сорок два роки, назавжди увійти у вдячну пам’ять людства.

Ви відкриєте для себе найбільшу в світі таємницю – секрет Мудрості Безсмертної Душі генія. Та найголовніше – ви усвідомите, як можна на все життя зберегти Ідеали своєї Вічно Юної Душі та стати дійсно Щасливою Людиною. І ще багато, багато іншого…

 

Автор архітектурно-художньої концепції «Берега Маклая» – заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України – Борис Степанович Дєдов разом із групою колег створили вишуканий, переконливий Музей. Музей Миколи Миколайовича Миклухо-Маклая – це гімн Силі Духа Людини.

«Берег Маклая» – залитий сонцем Золотий Берег Мрії кожної людини. Через осягнення геніальної і надзвичайно людяної особистості Маклая ми долучаємося до розуміння сенсу буття Людини...

Марія Бойчук

Музей працює щодня

з 10.00 до 20.00

 

Початок екскурсій:

10.00, 13.00, 17.00, 19.00.

Тривалість екскурсії – одна година.

 

Вартість екскурсії:

для дорослих – 30 гр.

для школярів – 15 гр.

для дошкільнят – безкоштовно.

 

Адреса Музею:

Севастополь,

селище Кача,

вул. Авіаторів 1/г-4,

набережна гарнізону

«Наш парус»,

тел. 0958315792, 0939096070,

e-mail: ppmikluha@bk.ru
Категорія: Мої статті | Додав: админ (18.09.2013)
Переглядів: 757 | Теги: Берег Маклая | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: