Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [58]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2
Друзі сайту
[21.10.2013][Мої статті]
У Вінниці відкрили музей трамваю. (1)
[20.10.2013][Мої статті]
Музей «Козацькі землі України» (1)
[19.10.2013][Мої статті]
Умови участі в Фестивалі вільних музеїв (1)
[19.10.2013][Мої статті]
Київський музей історії туалету (1)
[08.10.2013][Мої статті]
Відкриття музею хреста на хуторі Галушківка! (1)
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Приватний музей побуту Західної України розташований поблизу Севастополя
Приватний музей побуту Західної України розташований поблизу Севастополя
Я буковинець. Мої батьки, діди, прадіди – буковинці. Народився я і виріс в Чернівцях. Переїхавши зі своєю родиною в 1974 році на постійне проживання в Крим в м. Севастополь, ми відчували тугу за своєю малою батьківщиною – Буковиною. Ми часто відвідували свій рідний край. Та кожний раз, повертаючись в Крим, не лишало нас відчуття, що ми щось дуже важливе, цінне втрачаємо.

Спочатку вирішили обставити своє помешкання в Севастополі деякими автентичними речами, предметами побуту, якими користувались мої родичі, предки та земляки.
В 2002 році були здобуті – горботка, кептар, жіноча сорочка та прялка.
Це був початок тієї справи, яка на сьогоднішній день зайняла одне з самих найважливіших місць в моєму подальшому житті. Обставив себе предметами побуту, речами тієї епохи, які будуть нагадувати малу батьківщину дадуть змогу легше переносити відрив від звичного оточення, місцевих народних традицій  та поможе зберегти пам'ять про наших предків, про народні звичаї, обряди та побут.

В 2006 році вже було зібрано стільки експонатів, що ідея створення музею була очевидна. Були розширені деякі приміщення, добудовані нові і в осені 2008 року музей був освячений й почав функціонувати.

На сьогоднішній день музей нараховує більше 1000 експонатів.

РОЗДІЛИ МУЗЕЮ

1. ТРАДИЦІЙНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ОДЯГ
2. КУХОННІ ПРИЛАДДЯ
3. ГОСПОДАРСЬКЕ ПРИЛАДДЯ
4. КОЛЕКЦІЯ ВАГІВ
5. КОЛЕКЦІЯ ГОДИННИКІВ
6. ТРАНСПОРТНІ ЗАСОБИ
7. РЕМЕСЛА
8. МЕБЛІ І СТОЛЯРНІ ВИРОБИ
9. РЕЛІГІЯ i ОБРЯДИ
10. ОСВІТА
11. МИСТЕЦТВО, КУЛЬТУРА
12. ГРОШІ

Приватний музей побуту Західної України розташований поблизу Севастополя в селі Чорноріччя.

Цей унікальний, для Криму, заклад заснований дружньою сім’єю Кузменюків: Михайлом, Валентиною, дочкою Іванною та онуками Михайлом, Олесею, Лізою, Миколою.

У вересні 2008 року музей був освячений і з цього часу приймає відвідувачів.

Музейні експонати розташовані в окремих будівлях. Експозиційна площа музею становить біля 200 кв.м.

Облаштований і майданчик відкритого зберігання експонатів. Це – фіри (вози), сани, сільськогосподарське знаряддя, речи домашнього вжитку.

В приміщеннях представлені експозиції традиційного буковинського одягу кінця ХIХ – 50-х років ХХ століття: жіночі сорочки, кожухи, кіптарі, сардаки, поркяниці, чоботи, постоли, жіночі черевички, різноманітні чільце, хустки, рушники-перемітки, кучма, крисаня (капелюх) та інше. Представлені в музеї і супутні до одягу речі – сумки з домотканого полотна – тайстри, торби, торбочки, бесаги, пояса, коралі. Також в музеї представлені ткані і вишиті рушники, скатерті, коци(килими), налавники, залавники, якими користувалися як в повсякденному житті, так і прикрашали свої оселі на свята.

Є в музеї ткацька, де встановлено ткацький станок «кросна» та різне обладнання для прядіння, ткацтва та шиття.

Окреме приміщення – сіні (хороми), де представлені речі домашнього вжитку, господарчі речі, інструмент, гасові ліхтарі, різноманітні ваги, та і те, що не було потрібно для постійного користування.

В останньому приміщенні розташовано три експозиції:
– релігія,
– освіта за часів Австро-Угорщини, Румунії та Радянської Влади,
– культура, мистецтво,
де представлені автентичні документи про освіту, музикальні інструменти, радіоприймачі, радіоли, магнітофони, патефони, фотоапарати, кіно-відео-камери, фотографії, образи та церковне начиння.

Експонати музею – свідки минулого, дозволяють зрозуміти талант та велич творчого духу наших предків, передавши нам у спадок творіння людських рук як знаки добра та любові до прекрасного.

Головна мета нашого Музею побуту Західної України в Севастополі — збереження культурної спадщини Західної України, знайомство жителів і гостей Криму з інших регіонів України з історією, побутом, самобутнім мистецтвом, ремеслами і культурою Буковинського краю.

Культурна спадщина — це те багатство, яке збагачує, і в першу чергу, збагачує духовно, того хто доторкнувся до неї, прагне пізнати її, вивчити історію народу.

Культурна спадщина Західного регіону має свою локальну ідентичність, що склалася протягом тривалого історичного періоду. Ці території перебували в контакті і під впливом різних культурних епох.

Основною задачею музею вважаємо знайомство з експозицією учнів шкіл, ліцеїв, коледжів, та інших навчальних закладів м. Севастополя і Криму. 

99007, м. Севастополь, вул. Макаренко б.16

Адресa музею:

м. Севастополь, село Чорноріччя, Садове Товариство «Черногорье», діл.№ 6

e-mail

ivanna_k69@mail.ru

mihai_47@mail.ru

Телефони:

Мобільний 050-6510806
Домашній (0692) 632163
Робочий (0692) 541064

http://museum.sebastopol.ua/

Категорія: Мої статті | Додав: админ (15.08.2013)
Переглядів: 190 | Теги: Приватний музей побуту Західної Укр | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: