Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [58]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2
Друзі сайту
[21.10.2013][Мої статті]
У Вінниці відкрили музей трамваю. (1)
[20.10.2013][Мої статті]
Музей «Козацькі землі України» (1)
[19.10.2013][Мої статті]
Умови участі в Фестивалі вільних музеїв (1)
[19.10.2013][Мої статті]
Київський музей історії туалету (1)
[08.10.2013][Мої статті]
Відкриття музею хреста на хуторі Галушківка! (1)
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Приватний музей побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика у Верховині

Приватний музей побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика у Верховині

Романа Кумлика у Верховині та регіоні загалом знають усі, тому при потребі дорогу до його будинку покаже кожен місцевий горянин. Роман Кумлик – заслужений працівник культури УССР, керівник капели «Черемош», лауреат багатьох музичних фестивалів, мультиінструменталіст, віртуоз, колекціонер скрипок та просто цікавий, веселий та товариський чоловік.
Із його слів, він заробляє на життя музикою, виступаючи на різних заходах – фестивалях, корпоративах, весіллях і т.п. Народився у с. Верхній Ясенів (сусіднє із Криворівнею село), працював у Сімферополі, із концертами об’їздив чи не увесь колишній Союз. Під час екскурсії любить розповідати про свої відвідини різних міст, гастролі, подробиці гуцульського побуту та історії з власного життя. Окреме місце у екскурсії займають історії появи та виготовлення музичних інструментів господаря.



Крім, власне музичних інструментів, справжніх старожитностей у хаті пана Романа не так вже й багато. Його садиба – це, радше, колекція побутових дрібничок, які прикрашають чи не кожне помешкання свідомого гуцула та людини, що закохана у свій край – тут є і різноманітні настінні тарілки різних епох (від часів Австро-Угорщини до сьогодення), старовинні і не дуже годинники, що були обов’язковими атрибутами інтер’єру помешкань наших бабусь, прабабусь, сімейні фотопортрети, вироби із дерева місцевих умільців і сувеніри, крашанки і писанки, скриньки та шкатулки, ікони та вироби з дерева на релігійну тематику, вишиті рушники. Із цікавинок – фрагменти старовинної печі (розписані малюнками на гуцульську тематику кахелі), традиційний гуцульський верхній одяг та кілька чоловічих і жіночих костюмів, гаптовані камінцями та металом старовинні гуцульські пояси, топірці різної довжини, капелюхи, старовинний патефон, кілька старих скринь та ін.

Екскурсія у його хаті-музеї носить більш неформальний характер і має на меті познайомити відвідувачів із різними гуцульськими інструментами та виробами власного виробництва, а також міні-концерт з використанням усього музичного «арсеналу» власника. На таких посиденьках у домашній, невимушеній обстановці заряджаєшся енергетикою співу та музики пана Романа і потім покидає його домівку із піднесеним настроєм та позитивними враженнями.

Словом, дуже позитивний та життєрадісний чоловік, який любить спілкуватися, смішити та забавити своїх гостей.

Музей Романа Кумлика, вид із дороги (якщо їхати з боку Криворівні).
http://uainfo.org/blogosphere/puteshestvia/172503-.html








Сам господар у процесі музикування:





Вартість екскурсії – 15 грн/особа.

Адреса пана Романа: смт. Верховина, вул. І. Франка 35, тел.: (03432) 2-17-44, 097-307-52-54 (Кумлик Роман Петрович).
Категорія: Мої статті | Додав: админ (15.08.2013)
Переглядів: 541 | Теги: Приватний музей побуту, етнографії та музичних інструментів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: