Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [58]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2
Друзі сайту
[21.10.2013][Мої статті]
У Вінниці відкрили музей трамваю. (1)
[20.10.2013][Мої статті]
Музей «Козацькі землі України» (1)
[19.10.2013][Мої статті]
Умови участі в Фестивалі вільних музеїв (1)
[19.10.2013][Мої статті]
Київський музей історії туалету (1)
[08.10.2013][Мої статті]
Відкриття музею хреста на хуторі Галушківка! (1)
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Екзотика музею в Пирогові
Екзотика музею в Пирогові


Поринути в екзотику можна не покидаючи розпеченого Києва. Достатньо дістатися Нацмузею в Пирогові. Тут, в тіні дерев знайти благословенну прохолоду і отримати незабутні враження. Цього разу, прес-служба Національного музею народної архітектури та побуту України запросила на свято квітів до Маковія. Але, крім квітів та красивих жінок, у музеї можна побачити чимало цікавого! 

Завдяки ентузіазму енергійного директора Дмитра Заруби, заклад ожив. Тут не бояться експерементувати, постійно дбають про інтереси відвідувачів різних вікових груп. В результаті, тут цікаво всім: і дітлахам, і студентам, і молодим батькам, і бабусям...


Перш за все, ми підійшли до вже знаменитого Дуба Перуна. До цієї унікальної пам'ятки Давньоруської доби почалося мало не паломництво! Туристи з багатьох країн спеціально їдуть до Пирогіва, аби побачити тисячолітнє ритуальне дерево, яке дивом збереглося до наших днів. 33 роки Дуб принизливо лежав у якомусь примітивному хліві поруч з дорогою.


Дмитро Заруба дуже ризикував, коли вирішив повернути Символу колишню велич. Знайшли спонсора, розробили сміливий проект. Піднесли Дуб Перуна на спеціальній конструкції, що чимось нагадує стартову площадку космодрому. Київ отримав унікальний туристичний об'єкт! Пам'ятка ще очікує другого етапу консервації, будівництва укриття...


Зрозуміло, знайшлося чимало незадоволених, особливо серед попівства та релігійних фундаменталістів. Було кілька злих публікацій. Що лише привернуло увагу нормальних людей, підігріло інтерес. Хтось приносить до Дуба яблуко. Хтось млинці. Хтось рушничок. Довкола відчувається якась надпотужна позитивна енергетика. Чомусь згадалося якою страшною ціною обійшлося нам іудо-християнство! Мільйони людей було знищено заради якогось ізраїльського культу. Скільки потім було війн, замішаних на релігійних розбіжностях! Релігія, то справді опіум для народу, щось сатанинське. Замість будівництва шкіл, лікарень, дитячих садочків мільйони спалюються на спорудження якихось, в принципі, нікому не потрібних церков, капличок, монастирів... А раніше людям було достатньо прихилитися до Дерева, подякувати Сонцю, омитися Водою... Нині якісь збочені попи, зациклені на наживі, пересуваються бронепоїздами, живуть у палацах, видурюють у людей останні копійки, закликаючи пити кров, їсти плоть і цілувати розчленовані муміфіковані трупи. Моральність і духовність... Хоча, це моя особиста думка, особисті атеїстичні переконання, які Конституція захищає у тій же мірі, як і  право інших вірити у ще щось.

А до Дуба Перуна повинен прийти кожен українець, аби відчути нашу справжню, тисячолітню історію!


...На Співочому полі гриміло свято. Виступали народні колективи. Красуні у неймовірних вишиванках робили розкішні букети-маковійчики. Бавилася малеча. Співалися пісні... Щовихідних у музеї відбувається якийсь фестиваль, відзначається якесь народне свято, є можливість доторкнутися до українського егрегору. Лише тут! Атмосфера - неймовірна!

Не втрачайте літо! Їдьте у Пирогів!

Нещодавно у музеї почав виступи кінний театр "Українські козаки". 


-Ти вже страусів у контактному зоопарку біля Півдня України бачив? - спитав Гендиректор музею Дмитро Заруба, - Хвилюємося, як сприймуть відвідувачі! Може це занадто?

Ми пішли до страусів.


Відвідувачі у захваті!

Таку екзотику ще треба пошукати!


Наглядач пан Олександр протяг до птахів шланг з водою. Страуси вмостилися під краплями, слідкуючи за туристами.

Чомусь згадалася ферма під Харковом, де колись розводили дроф. Наш аналог страуса. То справжня бойова птиця. Козаки їх тренували і використовували в боях, осідлавши як коня... Тримали їх у спеціальних загонах, огорожених сталевою сіткою. Кажуть, арабські шейхи купують дроф для соколиного полювання - 5000 доларів за одну...


Страусів у Пирогів привезли з ферми у Ясногородці. Поки є нагода - покажіть це диво дітям!

До речі, поруч - свійські тварини. Не менш популярні!

Крім цих туристичних родзинок, колектив музею проводить велику наукову роботу, постійно переймається збереженням, ремонтом, реконструкцією старовинних будинків, оновленням експозиції. У нинішніх умовах то дуже не просто! Журналістам роздали короткий звіт, вартий, аби процитувати його повністю.

Національний музей народної архітектури і побуту України

Робота НМНАПУ за 2012-13 роки

 

Науково-освітня робота

-          2012 рік відкриття нових інтер’єрів: на  експозиції «Карпати» в хаті з с. Сімерки та в хаті-бухні з с. Шепіт. В планах  цього року  відкрити інтер’єр в 5 будиночках.

 

-          у 2012 році була проведена Міжнародна науково-практична

конференція «Музей просто неба – сучасні інтерпретації традиційної культури та перспективи етнографічних досліджень»

 -          відкриття тимчасових тематичних виставок.

В 2012 році  - 15 виставок: Травневий вернісаж, Трипільська кераміка, кукурудзяне диво, український одяг, Витинанкова фантазія, барви життя, виставка народних майстрів у Брюсселі в штаб-квартирі ООН.

-          у 2013 році вже відкрито 5 виставок: серед яких  виставка вихованців художніх шкіл «Шевченко очима дітей», «Петриківський дивосвіт», «Веселкове щастя», «Неполивні кахлі Полтавщини», проведена у Верховній Раді України фотовиставка «Вся Україна в одному музеї»

     

-          відкрили нові експозиції: «Археологічна пам’ятка «Ритуальний дуб», «Писанковий сад»

 

 -    проведення культурно масових-заходів. В минулому році на території музею 36 свят та фестивалів. Окрім традиційних свят відбувалися сучасні заходи: шоколадна країна, традиційні напої, день школяра. Фестиваль Здоров'я «СТОЛИЦЯ ЖИТТЯ».

 

-          Проводиться  конкурс проектів програми розвитку, дитячих проектів «Музей моєї мрії». Вже проведені конкурси Різдвяних звізд, «Столиця життя».

 

-          Нові форми роботи з відвідувачами: квести,  інтерактивні програми (св.Миколай, Теплий Олекса), проведення дитячих днів народжень, майстер-класи,  кожного четверга проходять Дні радості - для дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей та дітей з важкими життєвими обставинами

 

2.Ремонтні роботи: 12 рік – за допомогою земляцтв  відремонтували 5 будинків на соцселі: з Днпропетровської, Волинської, Харківської, Херсонської, Миколаївської областей, водяний млин в експозиції Поділля

 

2013– закінчується ремонт  2 повіток, вітряка. Ідуть поточні ремонтні роботи.

 

3.Інфраструктура: збільшили і облаштували зони відпочинку в рекреаційних зонах, зробили вказівники і змінили схему-карту на вхідній групі, облаштували зону міні-зоопарка.

 

4.Популяризація музею: збільшилось кількість фото- і телезйомок, відвідувачам дозволяється фотографувати на території музею, вхід преси – безкоштовний, проведення промоакцій: Дні Полтавщини, Одеси, проведення форумів та професійних свят.

 5. Міжнародна діяльність: поновлюються  зв’язки з музеями інших країн, з міжнародним фондами, підписана угода про співпрацю з угорським скансеном, приймаємо участь у міжнародних грантах.

 Цікава деталь. Вірніше детектив. Митники перехопили старовинний дерев'яний будинок, який бізнесмени намагалися вивезти кудись у Європу. Просто розібрали, можливо, плануючи знову скласти десь у Альпах, відкривши кабачок-музейчик, заманюючи туриста. В Європі автентичних дерев'яних будівель дуже мало...

Можливо, у Пирогові з'явиться щось нове... Якщо все вдало для музею закінчиться, знайдеться необхідна документація (цим нині переймається СБУ), майстри зможуть ту будівлю зібрати... Постараємося розповісти першими...

Хоча, якихось планів оприлюднювати не варто. Триває певна судова тяганина з екс-директором, що має не кращий імідж у закладі. Можливо, буде скандальне загострення. Однак, то вже зовсім інша історія.

Думайте про приємне!

Поки є можливість, приїдьте до найбільшого скансену Європи! Нам є чим пишатися і що показати!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"
Категорія: Мої статті | Додав: админ (15.08.2013)
Переглядів: 524 | Теги: Екзотика музею в Пирогові | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: